Oluklu mukavva koli denilen şey, aslında hepinizin yakından tanıdığı ve bildiği kolilerden başka bir şey değildir. Bu tür koliler doğada geri dönüşümü olması nedeniyle ve hafiflikleri nedeniyle sık olarak tercih edilmektedirler.

Tercih edilmelerindeki bir diğer etken ise, tahta veya demir gibi malzemelerin hem ağır hem de fazla yer kaplamasıdır. Mukavvadan yapılan koliler ise, içlerinde muhafaza edilen şeylere bir zarar gelmemesini sağlarken aynı zamanda yer açısından da tasarruf etmenize olanak tanır. Ayrıca mukavvadan yapılan koliler, dış yüzeylerine oldukça çeşitli baskılar da uygulanabilen ambalaj oldukları için, reklam ve tanıtım açısından da bir hayli kullanışlıdır. Geri dönüşümünün olması ise başlı başına bu malzemeyi kullanmak için yeterli bir nedendir.

Tek oluklu mukavva

Tek oluklu mukavva

C dalga koli

C dalga koli

Tek oluklu mukavva koli

Tek oluklu mukavva koli

Çift oluklu mukavva

Çift oluklu mukavva

BC dopel koli

BC dopel koli

Çift oluklu mukavva koli

Çift oluklu mukavva koli

Piyasada genel olarak tek oluklu mukavva koli veya çift oluklu mukavva koli olarak bulunur. Tek oluklu mukavvadan B veya C dalga koli, çift oluklu mukavvadan ise BC dalga dopel koli üretilir. Oluklu mukavva koli imalatında B dalga koli ince, C dalga koli iri, B+C dalga ise dopel kavramlarına sahiptir.

Oluklu mukavva koli sayesinde hem saklamak istediğiniz şeyleri düzgün bir şekilde saklama şansına hem de yer açısından oldukça rahat etme şansına kavuşursunuz. Bu özellikleriyle bu koliler insanlar tarafından sıklıkla kullanılan şeyler olmayı başarmıştır. Özellikle bir ev taşınma işi olduğu zaman, bu koliler ilk başvurulan yardımcılar olmaktadırlar. Hem olukların koruyucu olması, hem de içindeki eşyaların temiz bir şekilde saklanabilmesi özelliği sayesinde bu tür koliler, kullanıldığı zaman insanlara oldukça kolaylık sağlayan şeyler olmaktadır. Bu yüzden tahta veya başka bir malzemeden yapılmış olan kutular yerine, böyle bir ürünü tercih etmeniz çok daha akıllıca bir hareket olacaktır. Bunu yaptığınız zaman aynı zamanda doğa içinde yararlı bir şey yapmış olursunuz.

Etiketler: ,

1 Yorum on Oluklu Mukavva Koli

  1. [...] Oluklu mukavva koli ambalajının maliyeti düşüktür ve kısa bir zamanda imalatı hazırlanıp teslim edilir. Oluklu mukavva koli iyi bir satış, sunum ve reklam aracıdır. Unutmayınız ki bir ürünü gösteren içindekinden çok dışında ki ambalajıdır. Dış ambalaj ne kadar kaliteli olursa içindeki ürünün sunumu o derece kalite getirir. [...]